Nearest festivals:
Autumn Fairy Tale * 25th October on Piestjany & Prague & Teplice
Autumn Fairy Tale * 26 October on Teplice & Prague
SYMPATHY OF EURO PARKS * 30 October on Prague & Berlin & Paris * Disneyland
Winter Fairy Tale * 3rd January on Piestjany & Prague & Teplice
Winter Fairy Tale * 4th January on Teplice & Prague
SYMPATHY OF EURO PARKS * 8 January on Prague & Berlin & Paris * Disneyland
Holiday of Spring * March 26 on Piestjany & Prague & Teplice
Holiday of Spring * March 27th on Teplice & Prague
SYMPATHY OF EURO PARKS * 30 March on Prague & Berlin & Paris * Disneyland
Blossoming Bohemia * 30th of May on Piestjany & Prague & Teplice
Blossoming Bohemia * 1st of May on Teplice & Prague
SYMPATHY OF EURO PARKS * 6 of May on Prague & Berlin & Paris * Disneyland
Cruise festival “World of Youth“ * 6 November on MSC FANTASIA

Języki

Jury

Mgr Mirosława Peszikowa

Магистр Мирослава Пешикова2Магистр Мирослава Пешикова

Członek zarządu Fundacji Międzynarodowe Forum Młodzieży, Przewodniczący jury.

Mgr Mirosława Peszikowa Ludowa artystka Republiki Czeskiej, primabalerina teatru Narodowego, Praga. Z 10.2009 członek zarządu Fundacji Międzynarodowe Forum Młodzieży.

  • Taneczne roli, wybór
  • 1971 P.I.Čajkovskij: Šípková Růženka, Princezna Zlatovláska, Národní divadlo, režie Jiří Blažek
  • 1973 A. Ch. Adam: Gisele, Venkovská dívka, Smetanovo divadlo, režie Jiří Blažek
  • 1974 Sergej Prokofjev: Romeo a Julie, Julie, Smetanovo divadlo, režie Petr Weigl
  • 1980 Sergej Prokofjev: Popelka, Adéla, Smetanovo divadlo, režie K. M. Sergejev
  • 1989 P. I. Čajkovskij: Spící krasavice, Víla šeříku, Smetanovo divadlo
  • Nagrody
  • 1977 nazwa zasloužilá artystka
  • 1978 nagrody Zasloužilá członek ND
  • 1980 tytuł narodowego artysty

Szymon Kuban

 

Шимон Кубань2Шимон Кубань1

Tancerz – pedagog – choreograf – Šimon Kubáň

Urodził się 4.1. 1991

Edukacji konserwatorium Taneční Centrum Praha, ukończył w 2010.

Tancerz 
Balet Praha Junior (2007 – 2010) repertoár: Ramón Oller, Samuel Delvaux, Attila Egerházi, Jiří Voborský,Vlasta Schneiderová, a.d.,
Udział w warsztatach z nauczycielami: Irma Rubio, Ohad Naharin, Nataša Novotná, Jeane Solan, Shirley Eseboom, Gyula Harangozó, Jiří Pokorný
Balet Praha Junior (2007 – 2010) .
Jihočeský Balet (2010 – 2012) repertuar :Jiří Kylián, Václav Kuneš, Attila Egerházi, Mário Radačovský, Role: Romeo (Romeo a Julie), Demetrius (Sen noci svatojánské)
Prazsky Kameralny Balet (2012 – 2014) repertuar: Pavel Šmok, Ji-Eun Lee, Ivgi/Greben, Hana Turečková, Palo Kršiak Występował jako gość tancerza ve Státní Opeře Praha(2009), Bohemia Baletu (2012), Národním divadle Praha (2012 – 2014), Libereckém Baletu (2013), Балет (2013) Teatr muzyczny Karlín (2014), tancerz w filmie Bunkier (П.Кришак)
Choreograf
Look Forward (2009, vytvořeno s N.Sneiderovou) – Grand prix na międzynarodowym tanecznem konkursie w Bytom, Polska.
Ghost ´n´ Notes (2010) – Gala wieczór na Międzynarodowy tydzień Tańca w Pradze

Opus 4 (2011) – Gala MTT v Praze, festiwal Solo/Duo w Budapeszcie. W latach 2012/2013 z Nicole Šneiderovou działa jak Sandalfon dance company ,choreografie:
New Work a Lux Aeterna – festiwele Dance Plate, Dance Life Expo, Gala MTT.
FLOW (2013) – Prazsky Kameralny Balet
Dark Passenger (2013) – choreografia została utworzona w celu wsparcia Nowej Sieci o. s., festiwal Letňák, Gala w zamku Stvolínky
2nd Chapter (2013) – Pražský Kameralny Balet
Opus 10 (2014) – Specjalny Dyplom jury, Meksyk w konkursie San Luis Potosi.
No Man´s Land – Balet Praha Junior
Inne stworzenie:
 Work in progress, And what about, Memento, No and no anymore, Dalina d.(Izrael)
Pedagog
Jako pedagog tańca współczesnego contemporary dance Танц .workshopech w Pradze , Lany ,Brno , Czeskie

 

Adolf Melichar

Pierwszy dyrygent Opery narodowej w Pradze Członek jury

Адольф Мелихар2Адольф Мелихар1

Sergey Szkalikow

Inscenizacja Południowo-czeski teatr, w Czeskich Budziejowicach

Сергеи Шкаликов

Petr Zuska

Петр Зуска

Tancerz, choreograf, dyrektor artystyczny baletu Narodowego teatru w Pradze.

Profiluje się jako osobowość, cechuje go szeroki choreografický strzał przemyślany artystyczne podejście. Jako tancerz zawsze wydawało mi się, dynamicznego, charakterního wykonawcy z wyjątkową opiekę dla choreografův intencje, tvárného do nowoczesnych choreografickým układu słowniku.

Reprezentuje interesy obecnego średniego pokolenia choreografów. W swoich pracach wykorzystuje szeroki wachlarz kreatywnych pisma od wysokiej bel canta w stylu życia poprzez innowacyjne podejście do nowoczesnej edukacji do zdolności celistvého chwytając dějového baletu.


2008 Cena za prace autora – konkurs tańca współczesnego CR

2008 – inscenizacji Brel – Wysockiego – Kryl Solo w ciągu trzech Music J.Brel, V.Vysockij, K.Kryl

2006 Główną nagrodę za najlepsze wykonanie – konkurencyjną pokaz tańca – Dance Stowarzyszenie Czech – D.M.J. 1953 – 1977, muzyka A. Dvořáka, Martin, L. Janáčka

2002 Cena Choreografia roku – Marii Sen, muzyka Camille ‘ a Saint-Saënsa, Cesare Puni

1999 Cena Dom Perignon w Hamburg Międzynarodowego konkursu choreograficznego – potrójny samowyzwalacz Muzyka Dmitrij Szostakowicz

1997 Cena Talia interpretacja – Don José w Carmen baletu

1996 Nagroda za najlepszą choreografię – w mgle Piotr Зуска z lipca 2002 roku dyrektor artystyczny baletu Narodowego teatru.

Podczas swojego pobytu powstała następujące przedstawienia:Sezon 2015/16 Nakrapiane i dziadek do orzechów zabawka Choreografia i inscenizacja: Piotr Зуска Muzyka: Piotr Iljicz ЧCzajkowski Premiera: 3 stycznia 2015 roku w teatrze NarodowymСезон 2014/15
Ohad
Nacharin w Decadance
Choreografia Ohad
Nacharin
Muzyka: Perez Prado i jego orkiestra: Żegnajcie
Ми Chaparrito (B.Marcus, Л. F.Esperon), Billy maja i jego orkiestra Mambo Rico: Hernando w Hideaway8 maja 2014

8 maja 2014 Plik Balet w Bostonie czytamy w jego premiera choreografia wyciąć D. M. J. 1953-1977 Wywiad Boston ballet kierownik artystyczny Mikko Ниссинен i Piotr Зуска.14 stycznia 2014 Piotr Зуска pożegnać się z jej taneczna kariera występów Pilzno balet “Anna Karenina”, która odbyła się 14.1. 2014 w teatrze Narodowym.

14 listopada 2013Прага Narodowy teatr – opera Narodowa, Premiera baletu Romeo i Julia w choreografii i reżyserii Piotr Зуска 2015 Cętkowane i dziadek do orzechów zabawka Muzyka: Piotr Czajkowski, dla baletu Narodowego театра2014 Romeo i Julia – Istota dla solisty ND – Marca Draštíková i Andrew Vinklát

Stabat Mater
Muzyka: Antonín Dvořák dla baletu Narodowego teatru 201314 stycznia 2014 teatr Narodowy był to ostatni spektakl Piotra Зуска, jak tancerz. Praga widzowie wprowadza się w produkcji pilzno balet Anny Kareniny, w roli Aleksiej Karenin.

2002 – styczeń 2014 teatr Narodowy w Pradze

Давид Лукаш

Dawid Łukasz

Muzyk, kompozytor, dyrygent

Pochodzi z muzycznej rodziny. I już w wieku 17 lat z orkiestrą uczniów szkoły muzycznej wykonał swoje pierwsze dzieło „Romanci pro smyčce”.

Następnie uczył się dyrygentury u prof. Hynka Farkače w konserwatorium w pradze i 2005 z powodzeniem ją skończyłem. Podczas szkolenia były twórcze spotkania z prof. Miriam Nemcove i Miroslawem Koszlerem. Jako muzyk, doprowadził technikę z takimi pedagogami jak Otmarem Kwechem, Rejskem a profesorem Zdenkem Bergem.

Jako kompozytor konsultacje z Sylvią Бодоровой a i inspiracja znajdował się w muzyke różnych kierunków i stylów, począwszy od średniowiecznej muzyki. Jeszcze jako student prowadził
Lytomyszl orkiestrą symfoniczną, orkiestrą symfoniczną Jaromir Вогела.

2006-2008 rok był nauczyciel teorii muzyki w Praskiej szkole muzycznej N10 i pracował z orkiestrą uczniów.

W 2009 roku stał się szef.dyrygentem Bohemian Symphony Orchestra Prague, z którym z powodzeniem koncertował. Z Bohemian Symphony Orchestra Prague ogłosił sukces czeski film “3 sezony w piekle”.

Z BSOP z powodzeniem koncertował w USA. W tym samym roku debiutowało świąteczny utwór “Anielski proroctwo”, którego autorem jest Dawid Łukasz.

W tym samym roku Dawid Łukasz napisał i wykonał dziecko “Nocne tma “na festiwalu koncertowych melodramatów Зденка Фибиха.

W 2010 roku otrzymał 3-nagrodę za partytury symfonii “Des Cauchemars et des Reves” na Międzynarodowym konkursie kompozytorów Gustawa Machlera w Wiedniu.

W 2011 roku to dzieło zostało zrealizowane, orkiestrą symfoniczną w austriackim Grasse i wydana publikacja wydawnictwa Musikverlag Doblinger.

W 2011 roku został szefem. dyrygentem Lytomyszl orkiestry symfonicznej

W 2012 roku odbyło się koncert finałowy festiwalu “Dni muzyki współczesnej 2012”.

W 2012 roku jasno odbyła się premiera symfonii “The dreaming of stone Amore with broken wings” w rodzaj Północno-Czeskiej filharmonii pod ” Charlese Oliviery Munroe.

W 2014 roku w konkursie kompozytorów Filharmonii Czeskiej otrzymał nagrodę Szefa.dyrygenta Ижиго Белоглавка za swoje dzieło na orkiestrę symfoniczną “Urodzona światłem”.

Dziś muzyka Dawida Łukasza mija symfonicznymi orkiestrami, jak w Czechach, jak i w innych krajach Europejskich.

Najbardziej pojemny dzieło na dzień dzisiejszy “Powieści Czechach” na teksty Weroniki Wlachowe, na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany i soliści.

Doç. Mgr Jan Maria Dobrodinský

Докт. Магистр Ян Мария Добродинский

Członek zarządu Fundacji Międzynarodowe Forum Młodzieży Przewodniczący jury

Edukacja muzyczna:

Konserwatorium w Pradze (wydział leśny róg, 1948, państwa egzamin na śpiewu chóralnego i dyrygowanie, 1949) WSMI, Bratysława (oddział dyrygowanie orkiestrą i chórem, uczeń W. Талиха, Moc, a rittera i Ja. Стрелце, 1954)

Wydział filozoficzny KU, Praga (wydział muzykologii i socjologia, 1945-49)

Dominująca praca chórmistrza:

1954–55  Mieszany chór Czechosłowackiego radia Bratysława, dyrygent

1955–77  Słowacki philharmonic choir, starszy chóru (w 1977 z politycznych powodów odszedł ze stanowiska)

1955–65 założyciel i dyrygent chóru Madrigal, 1978-82 chóru, chór Czechosłowackiego radia Praga,

1977 – 1982 stały członek Prazskiego chóru męskiego

1982–88 główny dyrygent orkiestry symfonicznej;

jako chórmistrza i dyrygenta pracował z profesjonalnych chórów i orkiestry w ЧСР(ČR), w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Bułgarii, Rosji i Turcji pedagogiczna praca: 1952-56 i 1965-69 Konserwatorium w Bratysławie, 1954-93 WSMI Bratysława, 1994– Ped.F kodeksu karnego Praga

Wybitne sukcesy i nagrody:

Cena SHF za interpretację (1971), Roczna cena za najlepszą płytę roku w dziedzinie symfonicznej i chórów kreatywności, Supraphon (1969)

 Honorowy cena ministra kultury republiki Republiki słowackiej (1996)

Cena / nagroda im. Bedřicha Smetany (1996)

Tytuł Honorowy dyrygent Słowackiej filharmonii (2001)

bogata dyskografia : dziesiątki rekordów w dziedzinie chóralnych, orkiestrowych dzieł wszystkich stylów (для Supraphon и Opus), autor wielu scenariuszy, badań, profesjonalnych artykułów, podręczników i publikacji w dziedzinie chóralnego śpiewu i dyrygowania

kompozytorna działalność: Mor ho! (mieszany chór na słowa S. Chalupky–2. miejsce w ogólnokrajowym konkursie kompozytorów, 1959), Telegram (jeden akt opera na temat K. Chapka), Vzdialený milý (cykl chórów mieszanych), Zbojnická (na chór mieszany i solo), Pozdrav milému (na chór mieszany, solo i flet), dvě latinské mše a Rekviem (dla mieszanego chóru i zespołu instrumentalnego), Magnificat (na chór mieszany i organy).

Inna profesjonalna działalność:

od 11.1989: 1990–94 przewodniczący SSD AHUV, 1991–93 zastępca a z 1993–95 przewodniczący AHUV, 1992–96 doradca ministra kultury rządu; członek Elitarnego rady ARTAMA Praga o śpiew chóralny, członek komitetu Przygotowawczego FSU Jihlava, członek jury krajowych i międzynarodowych wokalnych i kompozytorów konkursów, wykładowca kursów i seminariów.

Z 10.2009 członek zarządu Fundacji Międzynarodowe Forum Młodzieży

Damir Basyrov

W 2006 roku odznaczony państwowej medal za wybitny wkład w kulturę Federacji Rosyjskiej. Artysta Narodowy Republiki Komi (Rosja)

Дамир Басыров

  • Ci laureat wielu międzynarodowych konkursów wokalistów:Karlowe Wary(Czechy) 1987 , Ryga(Łotwa) 1989, Kaltanisetta (Włochy) 1992
    Ukończył z wyróżnieniem Poniżej miejską Państwowej konserwatorium (klasa śpiewu profesora Siedowa A. M

  • W 1985 roku rozpoczął swoją działalność artystyczną w teatrze opery i baletu Gorjkova, a w 1986 roku został solistą Republikańskiego teatru opery i baletu (Heerenveen, Republika Komi),gdzie z powodzeniem wykonał takie partie,jak: Silva Edwin), Maritza (Tassilo), Wesoła wdówka (Danilo), Баядера (Radzami), Sewastopolski walc (Siergiej), Gypsy baron (Barinkaj) a la traviata (Georges Zermon), Eugeniusz Oniegin (Eugeniusz Oniegin), Faust (Walenty), Madame Butterfly (Шарплесс) i inne.
  • Od 1989 do 1992 roku Damir-solista teatru Wielkiego w Moskwie, gdzie występował pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, takich jak: E. Swetlanow, A. Lazarev, A. Zurajtis, M. Ermler w przedstawieniach: Hrabia di Luna (Trubadur), Silvio (Pajace), Albert (Werther), Eugeniusz Oniegin (Eugeniusz Oniegin), Шарплесс (cio – Cio – San), Robert (Jolanta), Don Fernand (Ślub w klasztorze).
  • W 1993 roku,po sukcesach na Międzynarodowych konkursach, staje się czołowym solistą Państwowej opery w Pradze ( Czechy), gdzie z dużym powodzeniem wykonał pod kierunkiem takich dyrygentów, jak: Doviko, Griffiths, Hugh-Saint-Seine, Dochnani, Kulka, Swarovski i inne takie partie, jak Rodrigo (Don Carlos), Renato (Bal Maskowy), Zermon (la traviata), Rigoletto (Rigoletto), Eskamillo (Carmen), Fanuel(Nero), Kamil (Faust), Belkore (napój Miłosny), Rangoni i Selkalow (Borys Godunow), Skarpia (Tosca), Don Carlos (Moc przeznaczenia), Egbert(Aroldo), Alfonso (Favoritka),Elecki i Państwowego (Dama Pikowa), Hrabia i Figaro (Wesele Figara), Don Giovanni (Don Giovanni),Tonio i Silvio (Pajace), Marsylia (la boheme), Rudolf (Czechy, Leoncavallo), Władysław (Dalibor) i inne.
  • Damir Басыров stale występuje na największych operowych i salach koncertowych świata, na przykład w ostatnim czasie:
  • Шишков (Martwy dom) Janáčka – Teatr Massimo (Palermo, Włochy) Sarpless (Madame Butterfly) – La Scala (Mediolan, Włochy) z Eraldo Salmieri, w reżyserii Werre Tomasi.
    Oniegin (Eugeniusz Oniegin) w Bergen (Norwegia). Dyrygent – Anna Randin Overbaj Renato (Bal Maskowy) w Królewskiej opery w Kopenhadze (Dania) Simon Bokkanegra w Pasau i Landschute (Niemcy) z Bazilem Kolemanem
  • Szarpless (Madame Butterfly) – dotyczą monachium opera (Niemcy) z Eraldo Salmieri
    Renato (Bal Maskowy) – Tajpej (Tajwan) z Hugh – Saint – Sianem.Miller (Luisa Miller) w Miami (USA) z maestro Guadanjo .Eskamillo (Carmen) w Cagliari na Festiwalu gwiazd w basenie morza Śródziemnego.
  • Koncerty z Lion Narodową orkiestrą (Francja) z D. Robinson (Glagol Msza Janáčka i Stabat Mater Szymanowskiego
  • ).
    Ekamillo (Carmen) – w teatrach operowych Arnxhajma (Holandia), Kazency (Włochy), Helsinki (Finlandia)
    Carmina Burana w
    Бейас Artes w Mexico City z Enriko Demeke i Narodową orkiestrą symfoniczną Meksyku Król Władysław (Dalibor) B. Smetany w operze w Cagliari (Włochy). Reżyser i Zdobywca Oscara Th. Menzel Rudolf (Czechy – Leoncavallo) na Międzynarodowych festiwalach operowych w Koszycach (Słowacja) i Miszkolc (Węgry).Carmina Burana – na całym świecie w wielu krajach z wieloma orkiestrami i dyrygentami. Koncerty z Walerijem Georgiewym i z orkiestrą teatru Maryjskiego, itp.

Damir Basyrow często i z dużym powodzeniem występuje z solowymi koncertami w Rosji, na Białorusi i w Kazachstanie.
Jednymi z ostatnich koncertów
Дамира w Rosji były występy w centralnym biurze Rosnieft w Moskwie, bardzo udane solowe koncerty w Czerepowiec, Syktywkar, Usinske, Inte, Workuta, Wuktyle, Narjan-Mar, Krasnodarze, Moskwa, Warszawa, Kiselew, Chanty-Mansyjsk, Nefteganske, Когалыме,Październikowym, Покачи, Nojabrsk, Władywostoku, Anadyr, Irkucku, Leninsk-Kuzneck, Czeboksary, Solnechnogorsk, Kijowie, Winnicy (Ukraina), Ałma-Acie, Astanie, Taraz (Kazachstan), itp.

Rzadki etap fascynacji, wysoki profesjonalizm, szczerość wykonania, doskonały smak i, co najważniejsze, jego niezwykły głos (głęboki aksamitny baryton) nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Repertuar artysty ciekawy i zróżnicowany. To arie z oper, operetek i musicali, klasyczne i stare romanse, popularne эстрадные utwory zarówno rosyjskich, jak i zagranicznych autorów, piosenki lat wojny.Wraz z aktywną działalnością koncertową, w ostatnim czasie Damir poświęca wiele uwagi młodych wykonawców: go często zapraszany do jury Międzynarodowych konkursów i festiwali. Również z wielką przyjemnością daje warsztaty, pomaga w rozwoju kariery młodych wokalistów

Niedawno wydany CD Дамира z solowym wykonaniem romansów P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa, R. W Swiridowa, N.A.Rimskiego-Korsakowa, D. B. Kabalewskwgo

Dawid Cody

Давид Коди2

Reżyser, moderator, aktor, wokalista, prezenter stacji festiwalowych występów w Pradze, w Szklarni, w Czeskic. Budziejowicach Członek jury.

Давид Коди

Leona Kwasnicowa

Леона Квасницова

2014
Projekt “5 elementów” z grupą IF
Projekt “
Appasion” dla Fundacji dzieci w teatrze Brodwej 2011″ LL projekt 2″ z DJ Lucca, “Les Statuetki” 2009 projekt “Vivaldianno” – kompozytorzy: Sweceny J. i M. Dvořák, teatr Hybernia, Praga The “Sztuka ulicy” w Muzeum BMW w Monachium wideo Biała dama: wokalista Roman Tomesz 2008 Grupa tańca IF projekt: “Mężczyzna i kobieta ” Sacre Coeur Kościół, Praga
2006
LL projekt” z DJ Lucca
2004
oferta
Belnes klubu na Osobowość Roku, aby utworzyć styl tańca Street Funk
2003 – 2005
Projekty Tematyczne
2003
Takie jest życie”: Choreografia Lenka Ottowa

Tworzenie trzeciej grupy tanecznej “IF
2002
“Starałem się ze wszystkich sił”: Choreografia Lenka Оттова komercyjne projekty Rui Horta, Portugalia Projekt z Robertem Pool: Austria

2001
“Archange” show z grupą Choreonyx Brus Tejlor, Paryz-Francja
“Adam i Eva”: Duet z Martinem Wranym, choreograf Yang Kodet
“Dancemacabre”: Аrcha teatr w Pradze, choreograf Yang Kodet
1997 – 1999
Wokalista Bratysławy Teatru tańca Jana Dupovcika (wiodąca rola: Dzulja w “R J” lub “Girl” w “Żar-ptak”)
1996
The “Valtice 96”: Choreografia Bruce ‘ a Taylora i Derek Williams Tworzenie drugiego zespołu tanecznego “Freedance grupa”, wraz z Radimom Samkom

3 miejsce w mistrzostwach choreografii “Dozmodrání”
1995 – 1996
Badanie Jazzshowmusical szkoły – Amsterdam Badanie Rotterdamse Dansacademie: Metody Cytryna, Cunningham, balet i taniec jazzowy

1994
Wykonanie w grupie Wiz Major Dany Gregorové

Wykonanie w musicalu “Meckie Messer”
1993
Pierwsze miejsce w konkursie tańca “Dance Scena 93”: Маchen teatr w Brnie
1992
Projekt “Przycinanie diament” z szwajcarskim choreografem Parwin Hadinia, Bazylea

pierwsze miejsce w DISCO solo do Fotografowania w czeskim musicalu-filmie “Šakalí léta”Pierwsze miejsce w konkursie tańca “Dance Scena 92”: Machen teatr w Brnie

1990
grupa tańca Uno: Projekt 1999 teatr tour ABC w Hamburgu Przyjęcie w Janáček akademii sztuk muzycznych – Obszar edukacja tańca

1989
Tworzenie pierwszego zespołu tanecznego Szalone Dancers w Brnie otwieranie i nauczanie belgijskiego stylu “New Beat”
1987
Uczestnik wyraziste grupy tanecznej P-4 do szkoły tańca Staplet Brno

Katarzyna Rodionowa

Katarzyna Rodionowa – zasłużona artystka Ukrainy.

Skończyła Kijów tanecznu szkołu.Tanczyla główne partie w Kijowskim teatrze operowym w baletu: “jezioro Łabędzie”, “Giselle”, “dziadek do orzechów”, “Romeo i Julia”, “Śpiąca królewna”.

Za jasny rodzaj i miłość widzów otrzymała tytuł Zasłużonej artystki Ukrainy.

Od 2001 roku przeniósł się do Czech i była solistką teatru Laterna Magica.Dziś Katerina jest pedagogiem Praskiej tanecznej konserwatorium, reżyserem festiwali “Międzynarodowego forum młodzieży”.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.